Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė V. Motulaitė dalyvavo Bukarešto saugumo konferencijoje

Sukurta 2020.11.13 / Atnaujinta 2020.11.16 15:25
  Ambasadorė V. Motulaitė dalyvavo Bukarešto saugumo konferencijoje

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė dalyvavo Bukarešto saugumo konferencijoje, skirtoje aptarti Covid-19 pandemijos iššūkius ir galimus padarinius ateityje. 

  Lietuvos ambasadorė atkreipė dėmesį, jog tarptautinėms organizacijoms, tarp jų ir NATO, teko milžiniška našta spręsti niekur nedingusius kasdieninius klausimus bei rasti būdų, kaip kovoti su pasaulio tautas užklupusia pandemija.

  „Reikia pastebėti, kad transatlantinis aljansas netikėtai kilusius iššūkius atlaikė puikiai – organizacija pademonstravo sutelktumą, vienybę, gebėjimą planuoti ir padėti ten, kur labiausiai reikia. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tinkamas finansavimas, dialogas ir koordinacija yra būtini sėkmingos veiklos elementai“, - teigė ambasadorė.

  Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo pripažinti saugumo ekspertai iš NATO, Europos Sąjungos, Bukarešto devintuko šalių Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų, taip pat akademikai, nevyriausybinių organizacijų ir spaudos atstovai.

  Renginį organizavo Rumunijos valstybinis politikos mokslų ir viešojo administravimo universitetas, kartu su NATO vadaviete, Rumunijos Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijomis.

  Bukarešto saugumo konferencija – tai jau penktus metus rengiamas forumas, kurio metu aptariami naujausi Euroatlantinės erdvės saugumo politikos iššūkiai ir perspektyvos.